Четвер, 21.06.2018, 01:38
Реферати безкоштовно
Головна Реєстрація Вхід
Приветствую Вас, Гість · RSS
Форма входа
Меню сайта
Пошук
Оплачена реклама
Наше опитування
Ви ще до нас повернетесь?
Всього відповідей: 4477
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
 Каталог файлов
Головна » Файли » Реферати » Твори

Яке бачення сенсу життя людини в оповіданні Буніна «Пан із Сан-Франциско»?
22.02.2013, 14:19
Скачати реферат

Яке бачення сенсу життя людини в оповіданні Буніна «Пан із Сан-Франциско»?


Образ-символ «Атлантиди» в розповіді І. А. Буніна «Пан із Сан-Франциско»

I. І. Бунін: реалізм чи імпресіонізм? (Про метод творчості І. Буніна пишуть по-різному: одні вважають його реалістом, інші відзначають риси імпресіонізму в його творчості. В оповіданні «Пан із Сан-Франциско» описані впізнавані типи. Але сам опис, побудова сюжету, прийоми зображення, у тому числі використання образів-символів, вказують на риси імпресіонізму.)

II. «Атлантида» - головний образ-символ розповіді.

1. «Атлантида» - модель світу. (Пароплав «Атлантида» - це багатозначний символ. Вже сама можливість плисти на ньому - вказівка на соціальний статус та матеріальні можливості головного героя. Крім того, «Атлантида» - це образ-символ світу, розділеного на бідних і багатих, як на пароплаві, де є верхня палуба, нижня, трюм. «Велика безліч слуг у кухарських, судомойнях і винних підвалах» обслуговують тих, кому вдалося влаштуватися на верхній палубі життя. І хоча вони не бачать один одного, не вступають ні в які стосунки, всі пливуть разом «в крижаній імлі», «серед бурі з мокрим снігом».)

2. «Атлантида» - символ загиблої цивілізації, символ ілюзорності. (Саме Атлантидою називають зниклу цивілізацію. Матеріальні підтвердження її існування іноді видає океан. Але вона поглинена безоднею океану.

Світ «Атлантиди» так само неміцний, як примарний світ справжньої Атлантиди. Про це свідчить повернення героя в трюмі того ж корабля, в ящику з-під води. Відстань між палубами так мало, і ніхто не знає, де він опиниться завтра.)

3. «Закохана» пара на «Атлантиді». (Пара молодих людей на «Атлантиді», які зображували закоханих, викликаючи розчулення публіки, виявилася всього лише парою найнятих акторів. Вони давно грали цю роль і смертельно набридли один одному. Читач дізнається про це пізніше. Таким чином, ця «пара» також набуває сенсу символу. Це символ обману, ілюзорності навколишнього світу.)

III. Пан із Сан-Франциско. (Імені пана ніхто не запам'ятав, тому що це не важливо. Він сам - втілення певного ставлення до життя. Весь час, відпущений йому на землі, він витратив на те, щоб заробити гроші. Жив він, чи жили його близькі? І це все заради круїзу на престижній «Атлантиді». Так, через образ головного героя автор виводить читача на ще одне значення «Атлантиди» - це мрія, мета життя, яка на перевірку виявляється теж ілюзією.)

IV. «Атлантида» і час. (Загальний настрій оповідання - це тривога. Чи в смерті людини справа? Частково Бунін як би готує читача до сумного кінця. Та все ж ця тривога народжується відчуттям невблаганного руху часу. Час судить. Час поглинає цивілізації. Час відраховує хвилини життя кожного. «Атлантида »як би пливе крізь час. Час невідворотний. « Атлантида » ж - нагадування людству про те, як примарний і неміцний світ, яка нікчемна людина в цьому світі, де їй так мало відпущено часу.)

І. Бунін про сенс життя людини (за оповіданням «Пан із Сан-Франциско»)

I. Значення епіграфу розповіді. (Епіграф до розповіді «Пан із Сан-Франциско» звучить так: «Горе тобі, Вавилон, місто могутнє». Сенс висловлювання розкривається, якщо згадати про сумну долю Вавилона, який опинився далеко не таким міцним, як здавалося. Значить, ніщо не вічне на землі. Тим більше людина, життя якої - мить у порівнянні з вічністю.)

II. Сенс життя пана з Сан-Франциско. (Читач вперше бачить пана з Сан-Франциско на «Атлантиді» цілком задоволеним життям. Ще б! Всі п'ятдесят вісім років свого життя він жив тільки тим, що намагався накопичити грошей. Весь сенс його життя був лише в тому, щоб стати багатим. Він і «не жив зовсім, а існував», заодно змусивши жити своїм життям дружину і дочку, не питаючи, як хочуть жити вони самі. Здавалося, мета життя досягнута: він багатий і почував себе одним з «господарів життя», тому що вирішив для себе: гроші - головна мета в житті, вони дають людині все.)

III. Чого не могли дати гроші? (Якщо сенс життя тільки в накопиченні грошей, то невжевони даютьщастя? Циніки кажуть, що не в грошах щастя, а в їх кількості. Але в героя розповіді їх було багато. Чи зробило це щасливим пана з Сан-Франциско і його сім'ю? Виявляється, що все було даремно. Гроші давали лише ілюзію значущості, але щось інше вислизнуло від нього. Присвятивши все життя зароблянню капіталу, він став для сім'ї маленьким тираном і зруйнував близькі стосунки, не помічаючи цього. Його дружина і дочка, розучилися радіти. Він забув про те, що є духовні цінності, які надійніше матеріальних здатні захистити людину від байдужості і цинізму. Адже коли він помер, то став для всіх тягарем, тому що оточуючим потрібні були тільки його гроші, а не він сам. У своєму прагненні до багатства він не помітив, що гроші стали управляти його життям, зміщуючи моральні орієнтири.

Коли життя героя раптово перервався, виявилося, що жив він даремно. Навіть імені його ніхто не запам'ятав. Він нічого не залишив після себе в цьому світі, а гроші безликі.)

IV. Головна ідея оповідання. (Герой Буніна думав, що, можливо, гроші дають не тільки свободу, а й щастя. Але чи такий уже окремий випадок, що стався з ним? Зовсім ні. І Бунін розвінчує ідею збагачення як шлях до щастя. Гроші не можуть бути метою і сенсом життя. В іншому випадку людину можна лише пошкодувати, як нам шкода пана з Сан-Франциско. Для кожного з нас, багатого чи бідного, завжди є сенс у тому, щоб навчитися любити людей, робити добро і знаходити в цьому причину для щастя, тому що добро завжди повертається.)

Реферат на тему: Яке бачення сенсу життя людини в оповіданні Буніна «Пан із Сан-Франциско»?

Схожі реферати:
Категорія: Твори | Додав: gdomz | Теги: життя, яке, оповіданні, Сан-Франциско»?, сенсу, людини, із, Буніна, бачення, «Пан
Переглядів: 377 | Загрузок: 148 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Copyright MyCorp © 2018
Адміністрація не несе відповідальності за матеріалів розміщені на сайті! Усі матеріали предсталені для ознайомлення! Конструктор сайтів - uCoz | Карта сайта
gdomz.at.ua - готовые домашние задания, Готовые домашние работы. Скачать бесплатно гдз. Решебники. Скачать решебники. Решебники по всем предметам. Скачать бесплатно решебники. Решебники.