Неділя, 27.05.2018, 08:27
Реферати безкоштовно
Головна Реєстрація Вхід
Приветствую Вас, Гість · RSS
Форма входа
Меню сайта
Пошук
Оплачена реклама
Наше опитування
Ви ще до нас повернетесь?
Всього відповідей: 4477
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
 Каталог файлов
Головна » Файли » Реферати » Геологія

Захисні і протипаводкові роботи в Японії та Іспанії (реферат)
22.09.2013, 18:02
Скачати реферат

Захисні і протипаводкові роботи в Японії та Іспанії (реферат)


Паводки і сельові потоки в гірських і передгірних районах щорічно завдають великих збитків народному господарству. Затоплюються, заносяться мулом і галькою, змиваються великі площі сільськогосподарських угідь. Руйнуються мости, дороги, житлові та громадські будівлі, регулювально-випрямні споруди.

Для боротьби з паводками і сельовими потоками щорічно будуються на великих площах дамби обвалування, берегозахисні і регулювальні споруди.

Дамби обвалування звичайно будуються у вигляді земляних насипів і закріплюються різного роду покриттями з боку річки на ділянках з великими швидкостями течії води.

При будівництві регулювальних і берегоукріплювальних споруд застосовується кам'яно-хмизова, сипайна і габіонова кладка, а також вживаються конструкції із збірного залізобетону.

В зв'язку з цим для оцінки існуючих і вибору найбільш ефективних методів боротьби з паводками на річках Українських Карпат корисно розглянути наявні матеріали про заходи боротьби з ними в зарубіжних країнах, зокрема Японії.

Японія — гірська країна, на території якої за рік випадає 1000—2000 мм опадів, причому переважно у вигляді злив, що досягають 260 і навіть 580 мм на добу.

В зв'язку з малою площею орнопридатних земель і частими паводками, які затоплюють значні території, боротьба з паводками в Японії завжди була основною проблемою при використанні земель для сільського господарства і взагалі для розвитку економіки країни.

Відомо, що ще в 323 р. н. е. були побудовані великі регулювальні споруди на р. Ямате біля сучасного м. Осака для захисту від затоплювання території палацу імператора.

Великі роботи проведені на р. Тонє для захисту від затоплення м. Токіо і на інших ріках для захисту великих міст, промислових центрів і сільськогосподарських угідь.

Майже до 1948 р. основними заходами по захисту використовуваних річкових долин і приморських рівнин від затоплювання були захисні дамби, розчистка русел, виправлення і укріплення берегів річок, а також залісення гір.

Для укріплення русел рік, влаштування лотків для пропускання сельових потоків до наносозатримуючих гребель і водосховищ, а також для будівництва наносозатримуючих перемичок, гребель та інших споруд, як правило, використовується місцевий камінь. Струмененапрямні шпори і напівзапруди тривалий період будувались із зрубів з укріплюванням берега каменем. В окремих випадках для гасіння швидкості течії води на зрубах встановлювались хрестоподібні гратчасті напівзапруди.

Сьогодні струмененапрямні шпори і напівзапруди споруджуються з окремих бетонних масивів або із залізобетонний хрестоподібних деталей. Поряд з виправними і наносозатримуючими спорудами в Японії велика увага приділяється боротьбі з ерозією шляхом штучного залісення гір і створення терас. Багаторічний досвід боротьби з паводками в Японії показав, що обвалування і регулювально-виправні роботи по укріпленню русел рік не можуть служити надійним засобом захисту від затоплення використовуваних територій в долинах гірських рік. Тому в програмі основна увага приділяється регулюванню стоку у верхній частині басейнів рік для зменшення паводків, будівництву споруд для затримання наносів, які несуть сельові потоки, і новим лісовим насадженням для боротьби з ерозією. Забороняється рубка лісу вздовж річок.

На обвалованих ріках, що не вміщують паводкових витрат, не будують нових дамб на великому віддаленні від русла, а розчищають русло і підвищують існуючі дамби.

Регулювання паводків водосховищами широко застосовується в країні; вже збудовано понад 100 водосховищ комплексного значення і велика кількість гребель для затримання наносів.

Іспанія також гірська країна. Кількість опадів лише в межах гірських хребтів досягає 1000—1200 мм, а в передгір'ях і на рівнині знижується до 300—400 мм. А тому збитки від паводків в Іспанії менші, ніж в Японії. Проте й зараз в долинах окремих рік спостерігаються затоплення великих площ сільськогосподарських угідь.

Маловодність річок у літній період і потреба у воді для зрошення здавна примушували будувати водосховища для регулювання стоку, які знижували одночасно й витрати паводків.

Нині в Іспанії побудовано близько 140 водосховищ з регулюючим об'ємом 12 млрд. м3. Зарегульований водосховищами стік використовується для виробництва електроенергії і зрошення.

Водосховища побудовані переважно в гірській частині річкових долин, а тому руйнівна діяльність паводків на рівнинах різко знизилась. Проте раніше побудовані на багатьох річках захисні дамби і берегозакріплювальні споруди, якщо й не втратили свого значення, то в умовах зниження рівнів паводкових вод легко справляються з своїми завданнями і менше піддаються руйнуванню.

Таким чином, в Іспанії головну роль у боротьбі з паводками відіграють водосховища, а берегоукріплювальні роботи і захисні дамби поступово втрачають своє значення.

Реферат на тему: Захисні і протипаводкові роботи в Японії та Іспанії (реферат)

Схожі реферати:
Категорія: Геологія | Додав: gdomz | Теги: (реферат), Іспанії, Японії, Протипаводкові, та, Геологія, роботи, Захисні
Переглядів: 355 | Загрузок: 157 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Copyright MyCorp © 2018
Адміністрація не несе відповідальності за матеріалів розміщені на сайті! Усі матеріали предсталені для ознайомлення! Конструктор сайтів - uCoz | Карта сайта
gdomz.at.ua - готовые домашние задания, Готовые домашние работы. Скачать бесплатно гдз. Решебники. Скачать решебники. Решебники по всем предметам. Скачать бесплатно решебники. Решебники.