П`ятниця, 20.04.2018, 07:44
Реферати безкоштовно
Головна Реєстрація Вхід
Приветствую Вас, Гість · RSS
Форма входа
Меню сайта
Пошук
Оплачена реклама
Наше опитування
Ви ще до нас повернетесь?
Всього відповідей: 4477
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
 Каталог файлов
Головна » Файли » Реферати » Геологія

Термальні води в Українських Карпатах (реферат)
22.09.2013, 17:40
Скачати реферат

Термальні води в Українських Карпатах (реферат)


Одним з актуальних завдань нашого часу є практичне використання тепла підземних вод. У ряді зарубіжних країн ця проблема вже вирішена. Візьмемо для прикладу Італію. Тут на базі гарячих підземних джерел працює багато термостанцій загальною потужністю 335 тис. кет., продукція яких перебільшує 6% видобутку всіх електростанцій країни. Другим яскравим прикладом є використання природного глибинного тепла в Ісландії, де сумарний дебіт 7000 термальних джерел перевищує 150 тис. м3 на добу, а температура води фонтануючих свердловин досягає 87° С. Терімальні води тут забезпечують теплом житла та громадські будинки, що дуже важливо для країни, в якій немає ні покладів вугілля, ні покладів нафти та газу, ані лісу. Столиця Рейк'явік — найчистіше місто в світі. В ньому немає ні диму, ні кіптяви, тому що опалюється воно теплом підземних вод.

Широко використовується глибинне тепло в Новій Зеландії, де воно застосовується не лише для обігрівання жител, готелів, промислових підприємств, але й приводить в рух турбіни електростанцій потужністю 250 тис. кет.

В сусідніх країнах термальні води набувають все ширшого застосування. В Болгарії, наприклад, вже багато років термальна води використовуються для обігрівання теплиць і оранжерей, загальною площею понад 50 тис. м2. В Чехії та Словаччині термальними водами постачаються численні літні й зимові плавальні басейни. Особливо широко використовуються гарячі підземні води в Угорщині. Щедро обдарувала природа гарячими джерелами угорську столицю. Вони дають щодня понад 50 тис. м3 мінеральних вод, що мають лікувальні властивості. Тут нараховується 123 джерела, які з максимальною користю використовуються для населення. Там, де з тисячометрової глибини б'є вуглекисла вада з температурою 70°С, розкинулися корпуси купалень, басейнів, лікувальних комплексів. І влітку, і зимою тут людно: понад 3,5 млн. чоловік щорічно користуються лікувальними банями.

Гарячі води, що видобуваються з глибоких свердловин, використовуються для різних цілей в Криму, Середній Азії, в Закавказзі, Казахстані й Забайкалі. В Західному Сибіру на базі термальних вод працюють водолікарні. Велике значення мають термальні води для Вірменії, де немає ні вугілля, ні нафти, ні газу.

На заході України в зв'язку із зростаючим об'ємом глибинного розвідувального буріння, зокрема на газ і нафту, стало можливим охарактеризувати термальні води на цій території і виявити деякі перспективи їх практичного використання. На основі багаторічних досліджень встановлено, що термальні води поширені на території всіх карпатських областей. Прикарпаття в цьому відношенні не привертає уваги, тому що дебіти свердловин тут дуже нестійкі, а термальні води, як правило, являють собою високомінералізовані розсоли.

Найбільш перспективним і поки що єдиним районом, де термальні води мають практичне значення, є Закарпаття, особливо верхня частина розрізу Мукачівської западини. Зараз тут вже виявлено кілька родовищ термальних вод — в Іршавському, Ужгородському та Берегівському районах. Особливої уваги заслуговує Іршавське родовище, відкрите в околицях Вільхівки і Греблі. Добовий дебіт однієї з свердловин з глибини 446 м становить 1300 л. води з температурою 40°С. Дуже важливо, що води цього району мають порівняно низьку мінералізацію. Чим менша мінералізація термальних вод, тим більше можливостей для їх використання. З цієї точки зору територія південно-східної частини Мукачівської і Солотвивської западини мало перспективна. Розсольні води тут розкриваються уже в межах перших сотень метрів. Як паказало буріння на території Залужа, тут можна одержувати більш гарячі і перегріті води, які, на жаль, практичного значення не мають через малий дебіт (12 м3 на добу) і високу мінералізацію (понад 50 г/л).

Заслуговує уваги північно-західна частина Мукачівської западини, де до глибини 300—600 м розкриваються прісні і слабомінералізовані води (до 7 г/л), зокрема в районі Ужгород—Чоп.

Підйом геотермічної поверхні з температурою води 50°С є в напрямку Берегівської зони. Глибоке буріння на площі поліметалічних родовищ в районі Берегова розкрило великі дебіти термальних вод з температурою 50°С. Висока перспективиіість Берегівської зони, розташованої в безпосередній близькості до угорської западини, підтверджується багатством термальних вод на території Угорщини.

Відповідно до існуючих кондицій термальні води Закарпаття не відповідають вимогам для створення на їх базі теплових електростанцій. Лише в окремих випадках їх можна використовувати для теплофікації міст. Їх з успіхом використовують для обігрівання парників і теплиць, плавальних басейнів, бань, пралень і в тваринництві. Враховуючи їх хімічний склад, наявність мікроелементів і температуру, ці води з особливим успіхом використовуються в бальнеології, у водолікарнях і санаторіях.

Практичне використання виявлених термальних вод на території Закарпаття ще не набуло належного розвитку. Досі в поодиноких випадках вони використовуються в невеликих водолікарнях ї плавальних басейнах . На цих водах працює плавальний басейн Берегова, для чого пройдено спеціальну свердловину завглибшки 900 м, яка дає 4 л/сек води з температурою близько 50°С.

Реферат на тему: Термальні води в Українських Карпатах (реферат)

Схожі реферати:
Категорія: Геологія | Додав: gdomz | Теги: Карпатах, (реферат), Геологія, ВОДИ, Термальні, українських
Переглядів: 1299 | Загрузок: 191 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Copyright MyCorp © 2018
Адміністрація не несе відповідальності за матеріалів розміщені на сайті! Усі матеріали предсталені для ознайомлення! Конструктор сайтів - uCoz | Карта сайта
gdomz.at.ua - готовые домашние задания, Готовые домашние работы. Скачать бесплатно гдз. Решебники. Скачать решебники. Решебники по всем предметам. Скачать бесплатно решебники. Решебники.