П`ятниця, 20.04.2018, 07:43
Реферати безкоштовно
Головна Реєстрація Вхід
Приветствую Вас, Гість · RSS
Форма входа
Меню сайта
Пошук
Оплачена реклама
Наше опитування
Ви ще до нас повернетесь?
Всього відповідей: 4477
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
 Каталог файлов
Головна » Файли » Реферати » Геологія

Паводки на гірських ріках і збитки від них у народному господарстві (реферат)
22.09.2013, 17:50
Скачати реферат

Паводки на гірських ріках і збитки від них у народному господарстві (реферат)


Аналізуючи розвиток і повторюваність катастрофічних паводків за 100—150 років, можна встановити, що повторюваність паводків, які викликають повені і завдають шкоди народному господарству, зросла у післявоєнний період. Частково це пояснюється тим, що у період Великої Вітчизняної війни та в перші роки після її закінчення площа рубок головного користування у два-три рази перевищувала розрахункову лісосіку. Суцільні рубки дуже часто провадились на великих осипах і зсувних схилах, на межі полонин для збільшення площі пасовищ і вздовж русел річок. Крім того, великі площі лісу були знищені вітровалами.

Розглядаючи динаміку зміни залісеності за останні 50-70 років, можна помітити, що в багатьох басейнах рік спостерігається збільшення залісеної площі, мабуть, за рахунок молодих насаджень, які досягли 8—10-літнього віку. Таким чином, є підстава вважати, що лісогосподарські організації при сприянні наукових закладів організують правильне використання лісових багатств і забезпечать поновлення протягом найближчих 10—15 років насаджень на усій лісовій площі, яка залишилась до цього часу не вкритою лісом.

Вивчення гідрологічного режиму річок Українських Карпат і умов формування паводків за багатолітній період показало, що у басейнах Дністра, Пруту і Тиси інтенсивний підйом рівнів води у річках відбувається у ті самі дні, коли випадає найбільша кількість опадів незалежно від того, скільки опадів випало у минулі дні. Це вказує на малу здатність грунту вбирати вологу і швидку віддачу води по підстелюючих зруйнованих або сильно тріщинуватих пісковиках та інших кам'янистих породах.

В цих умовах невеликі опади, що випали протягом доби просочуються в грунт і стікають по підстелюючих зруйнованих або сильно тріщинуватих породах у балки і річки у вигляді грунтового стоку. При інтенсивних опадах і великій їх сумі, крім грунтового стоку, значна частина опадів стікає у вигляді поверхневого схилового стоку. У такі дні спостерігається швидкий підйом рівнів води у річках.

Порівняння максимальних модулів стоку на гірських ділянках приток Дністра, Пруту і Тиси, які мають майже однакові площі водозборів, при однакових залісенні і сумі опадів показали, що на притоках Дністра і на деяких притоках Пруту в літній період паводки проходять більш бурхливо, максимальні модулі стоку значно більші, ніж на притоках Тиси, хоч річні суми опадів і середньобагаторічні модулі стоку у басейні Дністра на північно-східних схилах приблизно у 1,5 раза нижче, ніж у басейні Тиси.

У зв'язку з швидким підвищенням рівнів води у гірських річках затоплення сільськогосподарських угідь і населених пунктів при виході річок на рівнину спостерігається дуже часто. Характерною особливістю паводкового режиму гірських річок Українських Карпат є те, що максимальні (катастрофічні) паводки формуються переважно зливовими опадами у теплий період року, коли сільськогосподарські культури знаходяться на полі, тому збитки, яких завдає сільському господарству затоплення, досягає значних розмірів.

Якщо у найближчі роки не будуть вжиті радикальні заходи по боротьбі з паводками і повенями, то вони завдаватимуть все більшої шкоди народному господарству.

Перелічені приклади переконливо показують, що у басейнах Дністра і Пруту катастрофічні паводки проходять більш бурхливо. Це аномальне явище зумовлює особливий інтерес, враховуючи, що процент площі з крутизною схилів 15° у гірській частині басейну Дністра у два рази менший, ніж у басейні Тиси.

Реферат на тему: Паводки на гірських ріках і збитки від них у народному господарстві (реферат)

Схожі реферати:
Категорія: Геологія | Додав: gdomz | Теги: ріках, (реферат), гірських, народному, паводки, На, них, збитки, від, господарстві
Переглядів: 323 | Загрузок: 147 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Copyright MyCorp © 2018
Адміністрація не несе відповідальності за матеріалів розміщені на сайті! Усі матеріали предсталені для ознайомлення! Конструктор сайтів - uCoz | Карта сайта
gdomz.at.ua - готовые домашние задания, Готовые домашние работы. Скачать бесплатно гдз. Решебники. Скачать решебники. Решебники по всем предметам. Скачать бесплатно решебники. Решебники.