Неділя, 27.05.2018, 08:25
Реферати безкоштовно
Головна Реєстрація Вхід
Приветствую Вас, Гість · RSS
Форма входа
Меню сайта
Пошук
Оплачена реклама
Наше опитування
Ви ще до нас повернетесь?
Всього відповідей: 4477
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
 Каталог файлов
Головна » Файли » Реферати » Геологія

Морфометричні характеристики поширення стихійних явищ в Карпатах (реферат)
22.09.2013, 17:56
Скачати реферат

Морфометричні характеристики поширення стихійних явищ в Карпатах (реферат)


Сучасні фізико-географічні процеси (зсуви, осипи, схилова ерозія), а також вітровали й сельові потоки останнім часом набули більшого розвитку у басейнах рік гірської системи Горган та Чорногір. На решті території Українських Карпат ці процеси або зовсім не спостерігаються, або проявляються рідко головним чином в результаті неправильної господарської діяльності людей.

Аналіз матеріалів комплексних досліджень, проведених за три роки в Українських Карпатах, показав, що в басейнах рік гірської системи Горган та Чорногори залісеність та інші природні умови змінились так само, як і в басейнах інших рік, але вказані вище шкідливі явища набули більш широкого розвитку. Це можна пояснити характером рельєфу. У басейнах рік системи Горган та Чорногір площі з нахилом 15—20° займають значно більшу частину території, ніж у інших басейнах. В басейнах, де сучасні фізико-географічні процеси значно розвинуті, площа з кутами нахилу 20° займає 35 і навіть 60% території всього басейну.

Схили річкових долин з крутизною 20° при геологічній будові та грунтовому покриві, які спостерігаються в Українських Карпатах, і великій кількості опадів можуть бути стійкими тільки при стабільній залісеності, відсутності підмивання берегів течіями рік, підрізання схилів при будівництві доріг та інших споруд.

В період Великої Вітчизняної війни та у післявоєнні роки суцільні рубки лісу провадились не тільки на положистих стійких, але й на стрімких осипних та зсувних схилах, а для вивозу лісу будувалися без дотримання всіх вимог тимчасові лісовозні дороги, підрізались стрімкі статично нестійкі (зсувні та осипні) схили, а все це сприяло розвиткові зсувів, осипів, ерозії та сельових потоків.

Район Горган і Чорногори є також центром вітровалів, поширенню яких у значній мірі сприяє рельєф цих гірських систем. Велика кількість річкових долин із стрімкими схилами, збіг напрямку головного хребта (вододілу) з пануючим північно-західним напрямком штормових вітрів, наявність глибоких сідловин та широких улоговинних понижень сприяють посиленню повітряних течій.

У складі Карпатської області селепроявів можна виділити три сельових райони:

а) північний, пов'язаний з правобережними притоками Дністра і підпорядкованою їм ерозійною сіткою, що займає гірську зону на північ від вододільних хребтів та зону передгір'їв між Скибовими Карпатами і Дністром;

б) південний, розташований на південь від вододільних хребтів у басейні Тиси;

в) східний, що відповідає Карпатській гірській частині басейну Пруту.

Більша частина осередків селепроявів зосереджена в східному сельовому районі. У північному районі зафіксовані переважно водно-кам'яні паводки з підвищеною щільністю потоку. Частіше селепрояви фіксують в басейні р. Ріки та у верхній частині течії Тересви — у південному сельовому районі.

В утворенні водно-кам'яних та грязьово-кам'яних потоків приймають участь лесові породи Передкарпаття, алювіальні відклади (переважно заплавної та першої надзаплавної терас), елювіальні, елювіально-делювіальні та делювіальні нелесові породи гірської зони і передгір'їв, валунно-брилові відкладення плейстоденового гірського зледеніння, найменш стійкі до звітрювання та розмиву флішових дрібноритмічних утворень (в основному глинисті сланці), вулканічні туфи, а також в окремих зонах найбільш тріщинуваті дрібно- та середньоритмічні міцні пісковики, алевроліти та вулканічні породи.

Сельові потоки формуються в основному в гірській, вододільній і привододільній зонах, в руслах дрібних з крутим падінням потоків та в ерозійних руслах. Водно-кам'яні паводки в руслах гірських річок утворюються за рахунок виносу уламкового та глинистого матеріалу з долин, що прорізають схили в результаті розмиву терасових відкладів, делювіальних шлейфів, конусів виносу і продуктів зсувної діяльності.

Виникненню та розвитку сельових явищ в розглядуваних районах Українських Карпат сприяє посилення ерозії на схилах внаслідок порушення грунтового покриву при суцільних рубках: лісу, трельовки деревини, оранки вздовж схилів, безсистемним випасом худоби.

Дальше, більш детальне вивчення сельових явищ в західних: районах Українських Карпат слід провадити комплексно. Особливо глибокого інженерно-геологічного вивчення потребують:

а) звітрювання;

б) ерозія;

в) фізико-механічні породи, які приймають участь в схилових процесах по окремих об'єктах;

г) картування сельових басейнів на основі проведення зйомочних робіт.

Із сказаного вище зрозуміло, що при розробці заходів по запобіганню шкідливим явищам природи, а також при плануванні лісоексплуатаційних та інших робіт, пов'язаних з освоєнням гірських районів Українських Карпат, необхідно враховувати орографічну характеристику форм рельєфу та крутизну схилів.

Реферат на тему: Морфометричні характеристики поширення стихійних явищ в Карпатах (реферат)

Схожі реферати:
Категорія: Геологія | Додав: gdomz | Теги: поширення, Карпатах, Морфометричні, характеристики, (реферат), Геологія, стихійних, явищ
Переглядів: 435 | Загрузок: 171 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Copyright MyCorp © 2018
Адміністрація не несе відповідальності за матеріалів розміщені на сайті! Усі матеріали предсталені для ознайомлення! Конструктор сайтів - uCoz | Карта сайта
gdomz.at.ua - готовые домашние задания, Готовые домашние работы. Скачать бесплатно гдз. Решебники. Скачать решебники. Решебники по всем предметам. Скачать бесплатно решебники. Решебники.